napisz do mniemapa stronystrona główna


strona główna kocie książki


  Strona główna
  Dlaczego kot?
  Pochodzenie
  Boskie zwierzę
  Anatomia
  Rozmnażanie
  Kocięta
  Żywienie
  ABC zdrowia
  Choroby zakaźne
  Zachowanie
  Koty rasowe
  Kocia literatura
  Kocie książki
  Kocie imiona
  Proste pytania
  Kocie przysłowia
  Ochrona kotów
  Ustawa
  Linki


 Koty w sztuce
 Koty na znaczkach
 Kot autorki strony
 Kocie tapety
 Koci humor


 Poleć nas
 Dodaj do Ulubionych
 Zobacz księgę
 Dopisz do księgi

Szukaj słowa:
KSIĄŻKI, KTÓRE WARTO ZNAĆ i MIEĆ


"KOCI DOKTOR"
Kvetoslava Mahelkowa

Pierwsza na polskim rynku książka tak szczegółowo omawiająca problemy zdrowotne kotów! Celem autorki jest prezentacja podstawowych informacji, umożliwiających rozpoznanie typowych problemów, sposobów zapobiegania chorobom oraz zasad pierwszej pomocy w nagłych przypadkach, a także wskazówek dotyczących optymalnego sposobu hodowli i pielęgnacji kotów

Cena detaliczna: 29,90 zł
więcej o książce >>
www.galaktyka.com.pl

"CZY WIESZ WSZYSTKO O KOTACH?"
Richard Foster
Francine Hornberger

Książka "Czy wiesz wszystko o kotach?" to prawdziwe wyzwanie dla każdego, kto uważa się za miłośnika i znawcę kotów. W wyjątkowej formie wciągających quizów uświadamia nam, że koci świat nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. W przyjemny sposób dostarcza wyczerpujących odpowiedzi i cennych informacji z zakresu wiedzy felinologicznej. Znajdziecie tu odpowiedzi na wiele pytań

Cena detaliczna: 26,50 zł
więcej o książce >>
www.galaktyka.com.pl

"CZY KOTY ZAWSZE SPADAJĄ NA CZTERY ŁAPY" Marty Becker, Gina Spadafori

Znajdziesz też odpowiedzi na inne pytania, które nie dawały ci spokoju: Dlaczego oczy kota świecą w ciemności? Co takiego zawiera kocimiętka, że kociaki stają się po niej takimi głuptasami? Czy ciekawość to rzeczywiście pierwszy stopień do piekła? Czy koty zawsze spadają na cztery łapy? Dowiedz się!

Cena detaliczna: 21 zł
papier: offset
okładka: miękka
wymiary: 123x185
więcej o książce >>
www.galaktyka.com.pl

"MRUCZĘ, WIĘC JESTEM"

Franciszek J. Klimek
Wiersze ulubione
Powiem najkrócej, w czym rzeczy istota, bo może ktoś na to czeka: Nie chodzi o to, by człowiek miał kota, tylko, by kot miał człowieka
Zobacz wywiad z autorem:
http://www.youtube.com/watch?v=eG9vMEtVXb0

Wiersze Franciszka Klimka bawią i wzruszają do łez… Wystarczy powiedzieć, że został on wybrany przez ogromną rzeszę Czytelników miesięcznika KOT "Kociarzem Roku 2006" - to najlepsza recenzja jego poezji.
Wojciech-Albert Kurkowski redaktor naczelny miesięcznika KOT

CENA DETALICZNA: 19 zł
Format: 12,00 x 20,00 cm
Ilość stron: 144

więcej o książce >>
www.galaktyka.com.pl

"KSIĘŻNICZKA SISSI"

Stefanie Zweig
Książka ukaże się we wrześniu 2006 roku!
Poznaj świat ludzi widziany oczami kota ! Zabawna i zaskakująca powieść o najsprytniejszej kotce świata!
.

Sissi to wyrafinowana, sprytna, mądra i zarazem przewrotna Syjamka. Pewnego dnia opuszcza dotychczasowych opiekunów z zamiarem znalezienia nowego domu. Znajduje odpowiednią osobę - Julię - panią doktor psychologii. Obecność Sissi wprowadza w dotychczasowe ustabilizowane życiem Julii i jej pacjentów mnóstwo zamętu, gdyż Sissi już od pierwszych chwil, biorąc się ostro do roboty, stawia pod znakiem zapytania dotychczasowe metody terapii stosowne przez panią doktor
więcej o książce >>
www.galaktyka.com.pl

"KOCI ŚWIAT"

Lesley O'Mara

W lekki i zabawny, a czasem pouczający sposób, Autorka opisuje zarys więzi człowieka z kotem. Jest to zbiór ciekawostek, faktów, mitów, anegdot, przesądów i informacji historycznych na temat kotów. Ta niewielka książka urzeka opowieściami o prawdziwych losach sławnych kotów; zawiera również praktyczne rady oraz informacje z zakresu biologii i fizjologii kota.

Książka ilustrowana jest czarującymi czarno-białymi rysunkami opatrzonymi powiedzeniami i cytatami sławnych luminarzy takich jak Leonardo, Colette, Mark Twain, Garrison Keillor, T.S.Eliot i Dr Johnson oraz osób które miały i kochały koty.
zobacz więcej o książce >>
zabacz fragment książki >>
www.galaktyka.com.pl
Cena katologowa: 22,50zł

"KOCIE TAJEMNICE"

Vicky Halls
Bohaterami książki są koty autorki. Wspomnienia stają się dla niej pretekstem do podzielenia się psychologiczną wiedzą oraz bogatym doświadczeniem. Na przykład w rozdziale pierwszym, poświęconym Annie, którą autorka wychowała od maleńkości, znajdziemy porady dotyczące opieki nad kocięciem.
Kolejne rozdziały mówią m.in. o kociej nerwowości, sposobach radzenia sobie z agresją zwierzęcia, problemach u kotów żyjących wyłącznie w domach, o trzymaniu kilku kotów w jednym mieszkaniu, starości u naszych podopiecznych. Książkę zamyka poruszająca opowieść o odchodzeniu naszych przyjaciół i przeżywaniu związanego z tym żalu

wydanie I - koniec września 2005
cena katalogowa: 25 zł
www.galaktyka.com.pl

"SZCZEŚLIWY KOT"

Dorota Sumińska
Szczęśliwy kot to doskonała lektura dla wszystkich miłośników kotów. Przeczytasz tu nie tylko o tym, jak należy, ale i jak nie wolno żywić kota. A może Twój kot nie potrafi jeszcze korzystać z toalety? Zajrzyj do książki, a dowiesz się, jak go tego nauczyć...
Marcin Rybak, Rafał Lewandowski, Marcin Jan Gorazdowski (w ksiazce 16-stronicowa wkładka z kolorowymi zdjęciami na papierze kredowym)
zobacz więcej >>

wydanie I - 2005
cena katalogowa: 13,50 zł
www.galaktyka.com.pl

"KOT DOSKONAŁY"

Annie Bruce
Tytuł oryginału: Cat Be Good . Chcę Ci pomóc zbudować taką relację z Twoim kotem, by był on silny psychicznie i jednocześnie szczęśliwy. Nie będzie Cię to kosztowało ani dużo czasu, ani pieniędzy. Posiadanie takiego kota nie jest kłopotliwe, o ile wiesz jak postępować... Annie Bruce

wydanie - 2002r
cena katalogowa: 24 zł
www.galaktyka.com.pl

"ZAKLINACZ KOTÓW"

Claire Bessant
"Zaklinacz kotów" to ciekawa książka przeznaczona dla wszystkich tych miłośników kotów, którzy chcieliby zrozumieć złożoną strukturę ich zachowań i pogłębić z nimi przyjacielską więź.

wydanie - 2003r
cena katalogowa: 24 zł
www.galaktyka.com.pl

"KOT"

KOT jest pismem skierowanym do miłośników zwierząt.Zawiera fachowe teksty felinologiczne i artykuły o zwyczajnych kotach domowych, porady weterynaryjne i dotyczące pielęgnacji oraz żywienia. W każdym numerze KOTA dokładnie poznać można wybraną rasę dzięki poświęconej jej monografii.
Szukaj w kioskach i salonach prasowych! Format A4, objętość 68 stron, papier kreda, druk kolorowy.
Nakład: 15 000 egzemplarzy.

zobacz fragment "Szczepienia - hormonogram i powikłania" >>
cena : 6,50 zł
www.galaktyka.com.pl
http://www.kot.net.pl/
"PORADNIK ZDROWIA KOTÓW"

Race Foster, Marty Smith
Autorzy, lekarze weterynarii, wykorzystując wieloletnie doświadczenie kliniczne, dzielą się z czytelnikami spostrzeżeniami na temat schorzeń i powikłań pochorobowych, którym ulegają nasi czworonożni ulubieńcy. Książka jest niezbędna dla każdego, kto chce lepiej rozumieć problemy zdrowotne kotów, zarówno "dachowców", jak i "kociej arystokracji".
"DLACZEGO KOT MRUCZY?"

Desmond Morris
Gorąco polecam tą książkę. Desmond Morris obserwował koty prawie pół wieku. Jako zoolog opiekował się przedstawicielami rodziny kotowatych. Z tej racji nieraz zadawano mu pytania dotyczące zachowań kotów. W niniejszej książce opowiedział nie tylko na te pytania, lecz także na takie, które nikomu nie przyszłyby nawet do głowy. Niektóre z nich na stronie z pytaniami >>
"KOT"

Książka z serii "Dbaj o swoje zwierzęta"
Omawia wszystkie najważniejsze aspekty: przegląd ras, wybór kota, mieszkanie, żywienie, higiena, ciąża i potomstwo, ćwiczenia i pierwsza pomoc.
"TY I TWÓJ KOT"


David Taylor
To atrakcyjny, wygodny w użyciu i wyczerpujący podręcznik wychowania kotów - niezastąpiony poradnik dla właściciela, zawierający szczegółowe wiadomości dotyczące zdrowia, kondycji i wyglądu kota. Polecam!
"JAK ŻYĆ Z NEUROTYCZNYM KOTEM"


Stephen Baker
Nie da się żyć z nimi, trudno żyć bez nich.
"JAK ŻYĆ Z WŁAŚCICIELEM NEUROTYCZNEGO KOTA"


Stephen Baker
Wszystko co zawsze chciałeś wiedzieć o swoim kocie ale uznałeś, że lepiej nie pytać. Wszystko, co twój kot i tak o tobie wie, nawet nie pytając.

Niektóre artykuły z wyżej wymienionych książek były pomocne przy tworzenie tej strony.


Projekt i wykonanie
Wszelkie prawa zastrzeżone
w górę